Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne zaprasza do konkursu: Literacki Debiut Roku pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiej Izby Książki. Patroni medialni: Stacja Kultura, Bluszcz, Akant, Magazyn Literacki Książki, nakanapie.pl, Radio Gdańsk.

Dodano w dn. 31.10.2013: Pod niniejszym linkiem możecie się Państwo zapoznać z oświadczeniem Pani Luizy Dobrzyńskiej w zakresie wprowadzenia organizatora w błąd i naruszenia warunków regulaminu Konkursu.

Dodano w dn. 04.01.2013: Informujemy, iż 1 miejsce oraz przyznana nagroda w I edycji konkursu Literacki Debiut Roku zostały odebrane Pani Luizie Dobrzyńskiej wskutek wprowadzenia organizatora w błąd i naruszenia warunków regulaminu Konkursu.

Dodano w dn. 02.04.2012: Informujemy, iż nagrody pierwszej edycji konkursu Literacki Debiut Roku zostaną wręczone w dn. 13.04.2012 r. (piątek) o godz. 19:00, w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w Sali Piaskowej.

Dodano w dn. 31.03.2012: Z przyjemnością informujemy, iż w dn. 22.03.2012 r. Kapituła Konkursu w pełnym składzie wyłoniła laureatów pierwszej edycji konkursu Literacki Debiut Roku. Laureatami nagród zostali:

I miejsce: Pani Luiza Dobrzyńska za tekst pt. „Dusza”
II miejsce: Pani Barbara Rakowiecka za tekst pt. „Gra w kulki”
III miejsce: Pan Marcin Kowalczyk za tekst pt. „Tłumacz”


Miejsce i termin wręczenia nagród zostaną ogłoszone w dn. 02.04.2012 r.

Serdecznie gratulujemy!

Dodano w dn. 02.01.2012: Uprzejmie informujemy, że dnia 2 stycznia 2012 roku Komisja Opiniująca zakończyła wstępną ocenę nadesłanych na konkurs utworów i wyłoniła te z nich, które zakwalifikowane zostały do II etapu konkursu. Z uwagi na znaczną liczbę wysoko ocenionych przez Komisję Opiniującą tekstów przekazanych pod obrady Kapituły, data rozstrzygnięcia konkursu zostaje przesunięta na dzień 31 marca 2012 roku. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy powodzenia.


Dodano w dn. 07.12.2011: Informujemy, iż Komisja Opiniująca uzupełniła listę osób przyjętych do konkursu o 1 zgłoszenie. Łącznie na konkurs wpłynęło łacznie aż 317 zgłoszeń, z których 282 zostały zakwalifikowane do konkursu.


Dodano w dn. 17.11.2011: Informujemy, iż Komisja Opiniująca rozpatrzyła 4 zgłoszenia dostarczone po terminie 31 października 2011 roku. 3 z tych zgłoszeń zostały przyjęte do konkursu, 1 zostało odrzucone z powodu braków formalnych. Łącznie na konkurs wpłynęło łacznie aż 316 zgłoszeń, z których 281 zostało zakwalifikowanych do konkursu.

Dodano w dn. 08.11.2011: Informujemy, iż w dniu 31 października 2011 roku zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji konkursu Literacki Debiut Roku. Miło nam poinformować, iż na konkurs wpłynęło łacznie aż 312 zgłoszeń, z których 278 zostało zakwalifikowanych do konkursu.

  Dziękujemy Państwu za zainteresowanie naszą inicjatywą i życzymy powodzenia!

  Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

  Obecna, pierwsza edycja trwa od 15 czerwca 2011 roku do 31 stycznia 2012 roku.

  Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

  I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, statuetka, laptop, eleganckie pióro, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res.

  II miejsce – dyplom, elektroniczny czytnik książek, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

  III miejsce – dyplom, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

  W skład Kapituły Konkursu wchodzą:

  Prof. dr hab. Jolanta Maćkiewicz
  Dr Anna Ryłko-Kurpiewska
  Prof. dr hab. Michał Błażejewski
  Red. nacz. mgr Wojciech Gustowski
  Red. mgr Krzysztof Szymański

  Szczegółowy przebieg konkursu opisuje regulamin.

  Informacji związanych z konkursem udziela sekretariat wydawnictwa Novae Res pod adresem ldr@novaeres.pl.
„Literacki Debiut Roku” ma być inicjatywą, dzięki której odnajdziemy i wypromujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki

– mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res.

W obliczu spadku czytelnictwa w Polsce, przy ogromnym potencjale, jaki drzemie w polskich autorach, postanowiliśmy dać im szansę zaistnienia na rynku literackim. Mamy nadzieje, że konkurs spełni swoje zadanie i zbierze jak największą liczbę zgłoszeń polskiej prozy współczesnej. Zachęcamy wszystkich, którzy wierzą w swój talent do przystąpienia do konkursu „Literacki Debiut Roku”.