Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne zaprasza do konkursu: Literacki Debiut Roku pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiej Izby Książki. Patroni medialni: Stacja Kultura, Bluszcz, Akant, Magazyn Literacki Książki, nakanapie.pl, Radio Gdańsk.

Dodano w dn. 15.10.2013: Uprzejmie informujemy, że premiera zwycięskiego utworu w II edycji konkursu Literacki Debiut Roku pt. Przebudzenia doktora Sorena autorstwa Magdaleny Kempny będzie miała miejsce 24 października 2013 roku na Targach Książki w Krakowie (stoisko Wydawnictwa Novae Res - B48). A już teraz książkę można nabyć przedpremierowo w promocyjnej cenie w firmowej księgarni Wydawnictwa Novae Res, czyli Zaczytani.pl.

Dodano w dn. 24.09.2013: Zwycięski utwór „Przebudzenia doktora Sørena” już wkrótce w sprzedaży!

Dodano w dn. 31.07.2013: Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego wręczenia nagród w II edycji konkursu Literacki Debiut Roku.

Dodano w dn. 25.06.2013: Uprzejmie informujemy, że uroczyste wręczenie nagród w II edycji konkursu Literacki Debiut Roku odbędzie się dnia 30 czerwca 2013 roku o godzinie 17:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Sala Koralowa) - Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Program imprezy:

1. Powitanie gości
2. Prelekcja prof. Michała Błażejewskiego pt. Storytelling z gwarancją Nobla - freewarowa aplikacja na komórkę pilnie potrzebna
3. Wręczenie dyplomów i nagród laureatom
4. Odczyt fragmentów zwycięskiego utworu przez aktora Szymona Sędrowskiego
5. Publiczna rozmowa ze zwyciężczynią konkursu - panią Magdaleną Kempna-Pieniążek
6. Podsumowanie imprezy i wzniesienie toastu lampką delikatnego prosecco, poczęstunek


Imprezę poprowadzi dziennikarz Radia Gdańsk Tomasz Olszewski. Wszelkich dodatkowych informacji udziela sekretariat Wydawnictwa pod numerami telefonów 58 698 21 61, 660 850 200.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano w dn. 31.05.2013: Z przyjemnością informujemy, iż laureatami II edycji konkursu Literacki Debiut Roku zostali:

1. miejsce: Magdalena Kempna-Pieniążek za utwór „Przebudzenia doktora Sorena”
2. miejsce: Katarzyna Ryrych za utwór „Zaginęła mi sosna”
3. miejsce: Wojciech Kulawski za utwór „Techisterion”

Gratulujemy laureatom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 30 czerwca 2013 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną podane w późniejszym terminie.

Dodano w dn. 11.05.2013: Z przyjemnością informujemy, iż spośród osób zakwalifikowanych do drugiego etapu Kapituła Konkursu wyłoniła uczestników, którzy przechodzą do trzeciego, ostatniego etapu II edycji konkursu Literacki Debiut Roku. Osoby zakwalifikowane do ścisłego finału (w kolejności alfabetycznej):

Bińczycka-Kołacz Iwona
Drożdż Jan
Kempna-Pieniążek Magdalena
Kulawski Wojciech
Ryrych Katarzyna


Gratulujemy nominowanym oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Dodano w dn. 03.04.2013: Lista osób, których zgłoszenia zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Dodano w dn. 05.02.2013: Lista osób, których zgłoszenia zostały zakwalifikowane do konkursu, z uwzględnieniem osób, które uzupełniły braki formalne.

Dodano w dn. 16.01.2013: Lista osób, których zgłoszenia zostały zakwalifikowane do konkursu.

Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

Obecna, druga edycja trwać będzie od 15 października 2012 roku do 31 maja 2013 roku.

Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, statuetka, laptop, eleganckie pióro, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res.
II miejsce – dyplom, elektroniczny czytnik książek, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.
III miejsce – dyplom, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje autor powieści lub osoba przez niego upoważniona, przesyłając do dnia 15 grudnia 2012 jej wersję elektroniczną (zapisaną w formacie doc lub rtf na płycie CD lub DVD), na adres:

Wydawnictwo Novae Res, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
z dopiskiem: Literacki Debiut Roku

Do zgłoszenia należy dołączyć dane kontaktowe, streszczenie utworu oraz własnoręcznie podpisane oświadczenie (szczegóły w regulaminie).

W skład Kapituły Konkursu wchodzą:

Red. Marzena Bakowska – członek kapituły
Prof. dr hab. Michał Błażejewski – członek kapituły
Dr Anna Ryłko-Kurpiewska – członek kapituły
Red. nacz. Wojciech Gustowski – przewodniczący kapituły
Red. Krzysztof Szymański – sekretarz kapituły

Szczegółowy przebieg konkursu opisuje regulamin.

Informacji związanych z konkursem udziela sekretariat wydawnictwa Novae Res pod adresem ldr@novaeres.pl.
„Literacki Debiut Roku” ma być inicjatywą, dzięki której odnajdziemy i wypromujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki

– mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res.

W obliczu spadku czytelnictwa w Polsce, przy ogromnym potencjale, jaki drzemie w polskich autorach, postanowiliśmy dać im szansę zaistnienia na rynku literackim. Mamy nadzieje, że konkurs spełni swoje zadanie i zbierze jak największą liczbę zgłoszeń polskiej prozy współczesnej. Zachęcamy wszystkich, którzy wierzą w swój talent do przystąpienia do konkursu „Literacki Debiut Roku”.